واژه نامه دوربین دوچشمی

در این واژگان دوچشمی شما مهمترین اصطلاحات فنی دوچشمی ها را خواهید یافت. مطمئنا اگر هر سوال دیگری داشته باشید میتوانید توسط آدرس ایمیل زیر با ما تماس بگیرید sadotsun@yahoo.com در هر زمانی!

دوربین دوچشمی همواره دریک بند محکم متصل میماند، این بند را براحتی میتوانید باز و بسته کنید و برای حمل راحتتر دوربین استفاده کنید.
دریک چشم به هم زدن میتوان آنرا بسته یا شناور ساخت و براحتی کنترل کرد. قابل عرضه بصورت جداگانه

یک پوشش کیفیت بالا که باعث ارائه تصاویر با کیفیت بالا و شفاف حتی در بدترین شرایط نور میباشد. این روکشها انتقال نور را تا حد چشمگیری افزایش میدهند. در یک فرآیند گران قیمت وپیچیده لایه نازک از اکسید فلزی بر روی لنزها و منشور نصب شده است، این تکنولوژی روکش ها در همه لایه های لنزها اعمال شده است. اشتاینر در تکنولوژی روکش ها پیشگام است.

پنج منطقه مختلف قطب نما در سراسر جهان موجود است

سقف برخی از دوربینهای دوچشمی حاوی یک آینه دی الکتریک است که در مراحل بخار گرفتگی بتوانند دید را پوشش دهند. این تکنولوژی میتواند جزئیات دقیق تصاویر و رزولوشن واقعی رنگهارا اصلاح کند همینطور تا 99% نور دریافتی را نشان خواهد داد. خطوط از این اپتیکها همیشه بصورت برجسته و واضح و حتی در زمان غروب آفتاب قابل مشاهده خواهند بود.​

سیستم کنترل فاصله تشخیص سریع و آسان مانند پرندگان را تضمین می کند. قبل از اینکه شما دو چشمی را برای دیدن و تمرکز نگه دارید صورت می گیرد.​
در حین مشاهده، میتوان آنرا دید در فاصله های مختلف از شیء، این امکان به شما زمان با ارزشتری برای شناسایی خواهد داد.

این مدلها به خاطر تنظیمات دقیق اشتاینر میتوانند وضوح بیشتری نسبت به سایر محصولات ارائه دهندWildlife XP 10×44 and 8×44 .این سیستم به شما اجازه میدهد فوکوس دقیق تری باهردو چشم خود نسبت به هر نقطه ای داشته باشید. این سیستم بطور مستقیم بر چشم تاثیر خواهد گذاشت

محافظ بهینه از نور کناری! آنها همچنین یک تصویر بسیار روشن و واضح ارائه میکنند. آنها به نرمی از سیلیکون صاف ساخته شده اند،توسط این سیستم شما میتوانید از کل میدان دید استفاده کنید.​

بیشترین دید و استفاده راحت برای کسانی که از عینک استفاده می کنند

مردمک خروجی یک تصویر بزرگ شده در لنز چشمی است و این موضوع بسیار مهم است که بدانید اندازه و قطر مردمک خروجی به اندازه تصویر خروجی برای چشم بستگی دارد و مشخص می کند چه مقدار نور به چشم منتقل شود.

فرمول بدست آوردن قطر: قطر ابژکتیو تقسیم بر بزرگنمایی به عنوان مثال دوربین دوچشمی 7X50 = 50 7= 7.14mm

هرچقدر قطر مردمک خروجی بزرگتر باشد تصویر روشن تری به چشم ارائه می دهد همانطور که در نور کمتر مردمک چشم بطور اتوماتیک قطر بیشتری پیدا می کند معمولا قطر مردمک چشم افراد در جوانی 7میلی متر و در سن بالای 50سال 5میلی متر می باشد در روشنایی روز این اندازه بین 2.5 تا 4میلی متر می باشد. مردمک خروجی در دوچشمی ها معرف یا بیان کننده هیچ فاکتور دیگری نمی باشد.

کافیست حلقه مدور فوکوس مرکزی را با انگشتانتان به مقدار جزئی بچرخانید تا جزئیات سوژه مورد نظر را به روشنی و با وضوح کامل ببینید. سیستم فوکوس نزدیک و سریع دوربین دیگر نیازی به تنظیمات وقت گیر ندارد و با دقت تا 2متر در کمترین زمان و راحت ترین شیوه بهترین فوکوس را روی تصویرتان ایجاد می کند.

ابعاد وسیع ترین منطقه دایره ای شکلی که میتوانید بینید همان میدان دید تلقی می شود. معمولا با واحد متر اندازه گيری می شود. میدان دید با افزایش بزرگنمایی کاهش می یابد.

فلوراید کلسیم مواد معدنی ساخته شده است و به میزان قابل توجهی کنتراست و رنگ را بهبود می بخشد. تصاویر crisply را برجسته تر می سازد و تمام میدان دید را با کنتراست بالا نمایش می دهد. خطوط راهمیشه روشن می سازد و نور ضمنی به حداقل کاهش می یابد. بر خلاف متعارف لنزهای نوری شیشه حاوی فلوراید تصحیح خطاها را در تصویربرداری و رنگ خیلی بهتر انجام می دهد . مدل های اشتاینر Wildlife XP 10 x 44, 8 x 44 مجهز به شیشه حاوی فلوراید هستند.

این بزرگترین و مقاوم ترین جهت یاب HD است که تاکنون روی یک دوربین دوچشمی نصب شده، شبکه دوربین فاصله یاب، جهت یاب را قادر می سازد که فاصله و ابعاد سوژه را بدقت محاسبه کند .ابعاد جهت یاب هم طوریست که بدون کوچکترین خطا می تواند جهت را شناسایی کند و امنیت شمارا در دریای متلاطم تضمین نماید.

لنزهای کنتراست بالای اشتاینر بهترین کیفیت و برجستگی تصاویر برای مشاهدات ایجاد می کنند.آنها برای آماتورها و همچنین حرفه ای ها کاملاً مناسب هستند. همه لنزها با حداکثر دقت ساخته شده اند و دارای پوشش خاصی هستند که بهترین نتایج یک رصد خوب را ارائه می دهند

این لنزها تصاویر را به شکل برجسته ای انتقال می دهند. آنها هم برای مبتدی ها و هم برای حرفه ای ها مناسبند. همه این لنزها و منشورها بادقت زیاد و پوشش ظریف برای رسیدن به بهترین نتایج تصویری تولید می شوند. درنهایت تصویری که دریافت می کنید روشن، پرکنتراست و با تفکیک رنگ طبیعی می باشد.

این گونه از لنزهای Ultra-HD با بالاترین کیفیت ساخته شده اند ودارای شیشه حاوی فلوراید می باشند همچنین تصاویر را به شکل برجسته ای انتقال می دهند. همه این لنزها و منشورها بادقت زیاد و پوشش ظریف برای رسیدن به بهترین نتایج تصویری تولید می شوند. درنهایت تصویری که دریافت می کنید روشن، پرکنتراست ، سه بعدی و با تفکیک رنگ طبیعی می باشد.

درجه روشنایی توسط قطر دهانه تقسیم بر بزرگنمایی ضرب در دو محاسبه می شود. هر چه قدر این درجه بالاتر باشد تصاویر در نور کم روشنتر دیده خواهند شد.

محاسبه بزرگنمایی با تقسیم فاصله کانونی عدسی شیئی بر فاصله کانونی عدسی چشمی انجام می گیرد. معمولا هر چقدر بزرگنمایی افزایش یابد به همان نسبت میدان یا دامنه دید کاهش خواهد یافت. امکان استفاده از بیشترین بزرگنمایی به عواملی نظیر کیفیت لنز بستگی دارد.

بدنه سبک دوربین های دوچشمی، استحکام بینظیری دارد. بدنه پلی کربنات تقویت شده با فیبر ماکرولون ضدزنگ و در برابر گرما مقاوم است. این ماده دوربین را تبدیل به یک دستگاه فنا ناپذیر کرده است

لنز حافظه دار استفاده از دوربین را خیلی راحت کرده است. با یک تنظیم دستی ساده می توانید عدسی دوربین را با دید چشم خودتان منطبق کنید. این تنظیم هم فقط با پیچاندن عدسی و دریک چشم به هم زدن انجام می شود. قفل حافظه با فشار دادن دو دکمه زرد رنگ بسمت بالا باز می شود و شما می توانید بعد از تنظیم جدید عدسی، دوباره آنها را به سمت پایین فشار دهید تا قفل شوند. به این ترتیب هرزمان دیگری که بخواهید از دوربین استفاده کنید عدسی مطابق با تنظیمات ذخیره شده شما خواهد بود.

این محافظ در انتقال تصاویر واضح و روشن نقش مهمی دارد. کار این لایه محافظت از لنزها در مقابل آب، آلودگی و تاثیرات مخرب محیط است و هرشکلی از رطوبت مانند برف و باران را جلوی چشم بیننده دور می کند. با وجود محافظ نانو نظافت لنزها نسبت به گذشته کار بسیار ساده ای است. سطح ضد آب و فوق العاده نازک این محافظ بر روی لنزهای شیئی و چشمی، آنها را بی نهایت مقاوم کرده و به شما هم اطمینان خاطر می دهد که دوربینتان در طی سال های متمادی تصاویر پرکنتراست و روشنی را نشان خواهد داد.

این فرمول شیمیایی جدید نه تنها به شدت مقاوم است بلکه سبب می شود کاربر به راحتی دوربین را در دست بگیرد حتی در سرما و گرمای شدید یا زیر باران.

این پوشش لاستیکی در مقابل اسید، روغن و آب شور مقاوم است و باعث می شود کار با دوربین سروصدا ایجاد نکند.

پوشش جدید NBR-Longlife که یک نوع پلاستیک بسیار مقاوم است تضمینی است برای دوام بالا و طول عمر طولانی برای دوربین دو چشمی شما همراه با بیشترین راحتی برای استفاده کردن.

محفظه داخلی حاوی نیتروژن، از بخار بستن یا مه گرفتگی حتی در تغییر دمای شدید کاملا جلوگیری می کند . به این ترتیب می توانید از دمای منفی چهل تا مثبت هشتاد درجه از دوربین استفاده کنید بدون اینکه نگران عوارض جانبی تغییرات ناگهانی دما باشید. سیستم جدید دو دریچه ای اشتاینر دسترسی آسانی را جهت بازرسی یا دوباره پرکردن این محفظه حتی پس از سالها استفاده فراهم می کند . دوربین دوچشمی شما حتی در شرایط نامطلوب آب و هوایی سالهای زیادی کار خواهد کرد.

دهانه لنزهای ابژکتیو دوربین های دوچشمی می باشد که معمولا با میلی متر اندازه گیری می شود به عنوان مثال برای دوربین 7X50 مساوی با 50میلی متر می باشد. و همینطور به صورت مستقیم به حجم و اندازه دوربین نیز بستگی دارد. هر چقدر این اندازه بزرگتر باشد نور بیشتری منتقل می شود و تصاویر روشنتری قابل مشاهده هستند.

لنز نزدیک به چشم.

عدد اول بزرگنمایی می باشد که برای اطلاعات بیشتر می توانید قسمت مربوط به بزرگنمایی در همین بخش را مطالعه نمایید و عدد دوم معمولاً اندازه دهانه لنز می باشد که از قسمت مربوط به قطر لنز شیئی می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید. یعنی برای دوربین 7X50 عدد 7 بزرگنمایی می باشد و 50 میلی متر نیز قطر لنز شیئی آن دوربین است.

سیستم منشور کج بین تقریبا درهمه دوربین های شکاری با کیفیت بالا استفاده می شود. این گونه از دوربین های دوچشمی بسیار منحصر به فردند و تصاویر را به صورت سه بعدی و برجسته و با بالاترین کنتراست و حداکثر انتقال نور ارائه می دهند.

دقت شبکه تخمین مسافت قابل مشاهده در کل زاویه دید و اندازه گیری در متر یا فوت (0.33 m) قابل ارائه است.

اندازه گیری مسافت:

بادبان شما در امتداد ساحل است و شما در نقشه خود میبینید که ارتفاع فانوس دریایی که پیش رو دارید 40متر می باشد. شما فانوس دریایی را درخواست می کنید و مقدار 20 را از روی رتیکل می خوانید. این فاصله از روی اندازه کلی محاسبه می شود 40 متری که در مثال گفته شد تقسیم بر اندازه خوانده شده یعنی 40 تقسیم بر 20 مساوی با 2 ضرب در 1000 مساوی با 2000 متر پس فانوس دریایی در فاصله 2000متری شما قرار دارد.

مثال دوم برای مقیاس افقی: شما یک ورودی بندر در مقابل تان می بینید. و می دانید که پهنای آن 80 متر می باشد. بنابراین آنرا برای رتیکل درخواست کرده و مقدار 60 را می خوانید. 80 تقسیم بر 60 مساوی با 1/3 ضرب در 1000 می شود 1300 متر پس فاصله شما تا بندر 1300 متر می باشد.

مسافت:

مسافت = اندازه حقیقی / اندازه خواندنی x 1000

actual size:

اندازه حقیقی = مسافت x اندازه خواندنی / 1000

یک مایل = 1,852km

این سیستم در یک فرایند پیشرفته با تفکیک دقیق رنگ ها و جزئیات، تصاویر را اصلاح می کند. سیستم منشوری راست بین با یک آینه دی الکتریک، قادر است بیش از 99 درصد نور ورودی را برگرداند. بعلاوه این آینه دی الکتریک باعث طول عمر بیشتر پوشش روی لنز می شود. پوششی که بر خلاف دوربین های دوچشمی مرسوم، جلوی استهلاک تدریجی آینه را در طول سال ها خواهد گرفت. عدسی شیئی بقطر 44میلیمتر که از حد متوسط بیشتر است، دیدن تصاویر روشن، دقیق و واضح را تضمین می کند.

این محافظت از نفوذ رطوبت، گرد و غبار، خاک و غیره در داخل بدنه دو چشمی جلوگیری می کند. توسط این تکنولوژی شما می توانید سالیان سال از دوچشمی خود با خیالی آسوده استفاده کنید.

دسته های دوربین های ما، هم سطح نرمی دارند و هم به راحتی می توان آنها را در دست ثابت نگاه داشت. وزن سبک و احساس راحتی، نقاط فشار را از بین می برند بخصوص زمانهایی که مدت استفاده طولانیست مثلا در سرشماری گروهی از پرندگان. در واقع این دسته ها تعادل کاملی برای دوربین ایجاد کرده اند.

اتوفوکوس سیستمی است که کارکردن با دوربین را بسیار آسان می سازد در شرایطی که قدرت دید هردو چشم به یک اندازه است باید هردو حلقه تنظیم روی چشمی را روی عدد صفر قرار داد، به این ترتیب شخص می تواند از 20متر تا بی نهایت را به وضوح ببیند. در غیر این صورت باید هرکدام از عدسی های چشمی را جداگانه تنظیم کرد. این سیستم Sports-Auto-Focus اشتاینر کار با دوربین را به قدری راحت و آسان می سازد که حتی با یک دست هم میتوان از آن استفاده کرد.

زمانی که نور از طریق یک دوچشمی منتقل می شود درصدی از آن به دلیل انعکاس یا جذب ممکن است از دست برود. انتقال نور همان دوره ای است که این درصد یا مقدار از دست نرود و از سیستم دوربین دوچشمی به طورکامل عبورکند.

فاکتور روشنایی تاثیر قابل توجهی بر وضوح و مشاهده جزئیات تصویردارد. اندازه گیری تشخیص کارآمد در شرایط کم نور می باشد. فاکتور روشنایی بر حسب قطر لنز و میزان بزرگنمایی محاسبه می شود و هر چقدر مقدار بالاتری داشته باشد میزان وضوح تصاویر نیز بیشتر خواهد بود مثل بهتر دیدن اشیاء در نور کم.

نورگیرهای دورچشمی تلسکوپی برای محافظت از نور اطراف بهترین تضمین است. آنها فقط از انعکاس نورهای مزاحم جلوگیری نمی کنند بلکه در ایجاد تصاویر روشن هم موثرند. سه شکل مختلف چشمی شامل حالت ارگونومیک، حالت کلاسیک سیلندری و یک حالت هم مخصوص افراد عینکی می باشد. اگر چشمی ها دقیقاً اندازه چشمهای شما نبودند می توانید آنها را به اندازه مورد نظر تنظیم کنید.

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

شرکت ساداتسان بینا

نمایندگی رسمی اشتاینر آلمان در ایران

تهران، بزرگراه جلال آل احمد، مسیر شرق به غرب، نرسیده به پل گیشا، روبروی دانشگاه تربیت مدرس،خ جنت،کوچه اول، پلاک 1،طبقه 3 ، واحد 5

تلفن: 88014324 021- 88014325 021

تلفکس: 02188014330

اینستاگرام: steiner_ir

ایمیل: sadotsun@yahoo.com – info [ at ] steiner.ir

برای مشاهده لینک ما به عنوان نماینده در سایت اصلی اشتاینر اینجا را کلیک کنید

© 1398 تمامی حقوق محفوظ و متعلق به شرکت ساداتسان بینا می باشد. طراحی و ساخت توسط RAKAM

           قوانین | درباره | تماس با ما

   

شرکت ساداتسان بینا

نمایندگی رسمی اشتاینر آلمان در ایران

تهران، بزرگراه جلال آل احمد، مسیر شرق به غرب، نرسیده به پل گیشا، روبروی دانشگاه تربیت مدرس،خ جنت،کوچه اول، پلاک 1،طبقه 3 ، واحد 5

تلفن: 88014324 021- 88014325 021

تلفکس: 02188014330

کانال تلگرام: sadatsunbina

اینستاگرام: sadatsunbina

ایمیل: sadotsun@yahoo.com – info [ at ] steiner.ir

برای مشاهده لینک ما به عنوان نماینده در سایت اصلی اشتاینر اینجا را کلیک کنید

© 1398 تمامی حقوق محفوظ و متعلق به شرکت ساداتسان بینا می باشد. طراحی و ساخت توسط RAKAM

قوانین | درباره | تماس با ما